IT-oikeuden yhdistyksen syyskokous ja pikkujoulut 13.12.2017

Hyvät IT-oikeuden yhdistyksen jäsenet,

Tervetuloa IT-oikeuden yhdistyksen syyskokoukseen ja pikkujouluihin keskiviikkona 13.12.2017 klo 17.30 alkaen. Tilaisuus järjestetään tunnelmallisessa Ravintola Kappelin Kellarissa osoitteessa Eteläesplanadi 1, Helsinki.

Ohjelma alkaa syyskokouksella, jossa käsitellään sääntömääräiset vuosikokousasiat. Jäseniä, jotka haluavat asettua ehdolle yhdistyksen hallituksen puheenjohtajan, hallituksen jäsenen tai tilintarkastajan/toiminnantarkastajan vaaleissa pyydetään ilmoittamaan ehdokkuudestaan viimeistään viikkoa ennen syyskokousta (tiistaina 5.12.2017) yhdistyksen puheenjohtajalle (miikka.konttinen@roschier.com) tai yhdistyksen sihteerille (maiju.klemola@roschier.com).

Syyskokouksen jälkeen tilaisuus jatkuu yhdistyksen pikkujoulujen merkeissä. Asiaohjelma tiedotetaan myöhemmin.

Syyskokouksen osallistujamäärä ei ole rajoitettu. Paikkoja pikkujouluihin on rajoitetusti, joten pyydämme sitovat ilmoittautumiset sähköpostitse osoitteeseen contact@it-oikeus.org viimeistään sunnuntaihin 26.11.2017 mennessä. Osallistumismaksu pikkujouluihin on 31 euroa, joka sisältää buffet-illallisen ilman juomia, juomat ostettavissa paikan päällä. Illallinen tulee maksaa ilmoittautumisen yhteydessä yhdistyksen pankkitilille FI85 1279 3000 5135 37, viestinä ilmoittautujan nimi. Pyydämme ystävällisesti ilmoittamaan ilmoittautumisen yhteydessä mahdollisista erityisruokavalioista, sillä vahvistamme nämä etukäteen ravintolalle.

Psst… Tulevaan IOT-jäsentilaisuuteen (torstaina 9.11.) on vielä paikkoja vapaana. Tilaisuudessa on harvinaislaatuinen yhdistelmä teoriaa ja käytäntöä – mahdollisuus tutustua konkreettisesti teknologiaan, jolla tulevaisuuden IoT-prototyyppejä luodaan sekä Dr. Rosa Maria Ballardinin (Senior Lecturer of Intellectual Property Law, University of Lapland) luento aiheesta ”On Death and Dying: What 3D Printing has to teach IPRs?”. Ilmoittaudu mukaan laittamalla viesti osoitteeseen contact@it-oikeus.org.

Tämän artikkelin aihe on Yleinen. Aseta kirjanmerkki kestolinkki. Kirjoita kommentti tai jätä paluuviite: Paluuviitteen URL.

Kirjoita kommentti

Sähköpostiosoitettasi ei koskaan julkaista. Pakolliset kentät merkitty tähdellä *

*
*

Voit käyttää seuraavia HTML tageja ja attribuutteja: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>