Jäsentilaisuus: GDPR-myytinmurtajaiset

Hyvät IT-oikeuden yhdistyksen jäsenet,

Tervetuloa yhdistyksen jäsentilaisuuteen tiistaina 24.10.2017 klo 17.30 alkaen. Tilaisuus järjestetään Asianajotoimisto Roschierin tiloissa, osoitteessa Keskuskatu 7 A, Helsinki.

Tilaisuuden aiheena on GDPR-myytinmurtajaiset. Tilaisuudessa murretaan EU:n yleiseen tietosuoja-asetukseen liittyviä väärinkäsityksiä paneelissa, jonka osallistujat ovat Kai Kuohuva (Senior Legal Counsel, Tieto), Jukka Lång  (asianajaja, Dittmar & Indrenius), Taito von Konow (Ylitarkastaja, Verohallinto) ja Minna Ääri (HR Manager, IBM Finland).

Tule kuulemaan paneelin mietteet päivänpolttavista GDPR-kysymyksistä ja saa vastaukset esimerkiksi siihen, mihin ja milloin yrityksen tietosuojavastaavaa tarvittiinkaan ja tarvitseeko henkilötietojen käsittelystä sopia mitään rekisterinpitäjän ja käsittelijän välillä, jos asetus soveltuu joka tapauksessa. Voit myös lähettää myytin paneelin ratkottavaksi etukäteen osoitteeseen contact@it-oikeus.org.

Tarjoilujen mitoittamiseksi pyydämme lähettämään ilmoittautumiset 20.10.2017 mennessä osoitteeseen contact@it-oikeus.org.

Tämän artikkelin aihe on Yleinen. Aseta kirjanmerkki kestolinkki. Kirjoita kommentti tai jätä paluuviite: Paluuviitteen URL.

Kirjoita kommentti

Sähköpostiosoitettasi ei koskaan julkaista. Pakolliset kentät merkitty tähdellä *

*
*

Voit käyttää seuraavia HTML tageja ja attribuutteja: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>