IT-oikeuden yhdistyksen kevätkokous ja jäsentilaisuus 31.5.2017

Hyvät IT-oikeuden yhdistyksen jäsenet,

Tervetuloa IT-oikeuden yhdistyksen sääntömääräiseen kevätkokoukseen sekä vuoden 2017 kolmanteen jäsentilaisuuteen keskiviikkona 31.5.2017 klo 17.00 alkaen Ravintola Korjaamon tiloissa osoitteessa Töölönkatu 51 a-b, Helsinki.

Jäsentilaisuuden teemana on IT-sopimusten ja sopimuskulttuurin kehittyminen, mistä puhuu asianajaja ja yhdistyksen kunniajäsen Pekka Takki (Inventio Asianajotoimisto Oy).

Tilaisuuden ohjelma on seuraava:

1. Kevätkokous klo 17-17.30

Kokouksessa käsitellään seuraavat yhdistyksen sääntöjen 7 §:n mukaiset kevätkokousasiat:

  • Edellisen toimintakauden toimintakertomus;
  • Edellisen tilikauden tilinpäätös ja toiminnantarkastuskertomus; ja
  • Tilinpäätöksen vahvistaminen ja tilivelvollisten vastuuvapaus.

Toimintakertomus, tilinpäätös ja toiminnantarkastuskertomus ovat saatavilla kevätkokouksessa.

2. Jäsentilaisuus klo 17.30 eteenpäin

Jäsenten oikeutta osallistua kevätkokoukseen ei ole rajoitettu. Jäsentilaisuuden osallistujamäärä on rajoitettu ja paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä. Sitovat ilmoittautumiset jäsentilaisuuteen pyydetään ystävällisesti lähettämään 28.5.2017 mennessä osoitteeseen contact@it-oikeus.org.

Tämän artikkelin aihe on Yleinen. Aseta kirjanmerkki kestolinkki. Kirjoita kommentti tai jätä paluuviite: Paluuviitteen URL.

Kirjoita kommentti

Sähköpostiosoitettasi ei koskaan julkaista. Pakolliset kentät merkitty tähdellä *

*
*

Voit käyttää seuraavia HTML tageja ja attribuutteja: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>