Sääntömääräinen syyskokous ja pikkujoulut 2012

Yhdistyksen sääntömääräinen syyskokous ja pikkujoulut pidetään 12.12.2012 kello 18.00 alkaen KÄMP Kansallissalissa. Ravintola sijaitsee osoitteessa Aleksanterinkatu 44 A (2.krs.) 00100 Helsinki.

Yhdistyksen syyskokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntöjen 7 §:n mukaiset sääntömääräiset vuosikokousasiat.

Yhdistyksen sääntöjen 7 §:n mukaiset asiat:

  1. Jäsenmaksujen vahvistaminen seuraavalle toimintakaudelle
  2. Talousarvio ja toimintasuunnitelma seuraavalle toimintakaudelle
  3. Hallituksen jäsenmäärästä päättäminen seuraavaksi toimintakaudeksi
  4. Hallituksen puheenjohtajan ja hallituksen jäsenten palkkioiden vahvistaminen
  5. Hallituksen puheenjohtajan ja hallituksen muiden jäsenten vaali seuraavaksi toimikaudeksi
  6. Toiminnantarkastajan ja varatoiminnantarkastajan palkkioiden vahvistaminen ja
  7. Toiminnantarkastajan ja varatoiminnantarkastajan vaali.

Jäseniä, jotka haluavat asettua ehdolle yhdistyksen hallituksen puheenjohtajan, hallituksen jäsenen tai tilintarkastajan/toiminnantarkastajan vaaleissa pyydetään ilmoittamaan ehdokkuudestaan viimeistään viikkoa ennen syyskokousta (keskiviikkona 5.12.2012) yhdistyksen puheenjohtajalle (jesper.nevalainen(at)twobirds.com) tai yhdistyksen sihteerille (anna.haapanen(at)roschier.com).

Koska paikkoja pikkujouluihin on rajoitetusti, pyydämme sitovat ilmoittautumiset sähköpostitse osoitteeseen contact(at)it-oikeus.org viimeistään tiistaina 4.12.2012 kello 16.00 mennessä. Osallistumismaksu pikkujouluihin on 35 euroa (sisältää buffet-illallisen ilman juomia; juomat ostettavissa paikan päällä), joka tulee maksaa ilmoittautumisen yhteydessä yhdistyksen pankkitilille 127930-513537, viestinä ilmoittautujan nimi.

Jäsenkirje 5/2012.

Tämän artikkelin aihe on Uutiset. Aseta kirjanmerkki kestolinkki. Kirjoita kommentti tai jätä paluuviite: Paluuviitteen URL.

Kirjoita kommentti

Sähköpostiosoitettasi ei koskaan julkaista. Pakolliset kentät merkitty tähdellä *

*
*

Voit käyttää seuraavia HTML tageja ja attribuutteja: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>